Europinimas

Automobilių sueuropinimas/Automobilių perdarymas iš JAV į EU

JAV ir Europos sąjungos rinkos keliami techniniai reikalavimai ir standartai automobiliams skiriasi.

Todėl nusipirkus automobilį iš Amerikos reikalinga jį pritaikyti eksploatavimui Europos rinkoje ir paruošti registracijai. Sueuropinant automobilį atliekami tam tikrų segmentų diegimo, perdarymo ir programavimo darbai.

Pateikiame amerikietiškų automobilių perdarymo iš JAV į EU darbų sąrašą:

Privalomi pakeitimai.

Priešrūkiniai žibintai. Automobiliuose iš JAV dažniausiai nebūna galinio priešrūkinio žibinto, kurį reikalinga sumontuoti papildomai arba pritaikyti jau esamą žibinto bloką.
Gabaritiniai žibintai. Automobiliai iš JAV neturi gabaritinių žibintų, dėl to juos reikia sumontuoti papildomai.
Posūkiai. Įprasti JAV raudoni posūkio žibintai perdaromi ar keičiami geltonai oranžiniais. Taip pat papildomai montuojami trūkstami posūkio signalo žibintai ant priekinių automobilio sparnų arba šoninių vaizdo veidrodėlių korpusų.  
Stabdžių žibintai. Perdaromi ir perprogramuoji stabdžių žibintai taip, jog atitiktų europinio standarto reikalavimus.
Priekiniai žibintai. Pakeičiami žibintai į europinio standarto ir suprogramuojami tinkamam darbui.
Galinių žibintų perdarymas. Modifikuojami galiniai raudoni posūkio žibintai į geltonus. Keičiama LED spalva, atliekami reikalingi kodavimai.
Priekinių žibintų apiplovimas. Skirtingai nuo europinio standarto, Amerikos rinkos automobiliuose, kuriuose yra „Xenon“ tipo žibintai, nėra įdiegta žibintų apiplovimo sistema. Pagal Europos standartą, ši žibintų apiplovimo sistema yra privaloma, dėl to būtina ją sumontuoti.

Neprivalomi pakeitimai.

Prietaisų skydelio perdarymas. Amerikietiškų automobilių skydeliai su mylių, galonų ir farenheitų gradavimais perdaromi į europinių mato vienetų sistemos standartą. Mylios – kilometrai, farenheitai – celsijai, galonai – litrai.
Radijo dažniai. Perprogramuojami – pakeičiami ir išplėčiami radijo dažniai į europinius.
Navigacijos žemėlapiai. Automobiliai iš JAV rodo Šiaurės Amerikos žemėlapius, todėl norint naudotis navigacija Europoje, reikia papildyti arba pakeisti užprogramuotus žemėlapius į Europos šalių.

Pakeitimai atliekami priklausomai nuo esamos automobilio komplektacijos.